Odmah nakon prolaska pored zadnjih kuća u gradu Eyguières hodočasnička staza izlazi na makadamski put i gotovo u cijelosti vodi po njemu do sela Aureille. U prvom dijelu hodočasničke rute do sela Aureille, hodočasnička staza vodi kroz plantaže maslina a nakon toga u drugom dijelu, sve što se više približava ovom selu, to više vodi kroz područje koje je obraslo niskom makijom i stalno dobiva po malo na visini pa se sa hodočasničke staze otvaraju lijepi vidici.

Aureille je selo, koje je zbog svog zemljopisnog položaja, jer je udaljeno od glavnih prometnica, pošteđeno masovnog turizma pa spokojno i mirno živi u podnožju gorja Opies. Kada se ulazi u ovo selo dobije se osjećaj da nitko i ništa ne može promjeniti mir i spokoj njegovih oko 1600 stanovnika. Stanovnici ovog sela žive gotovo isključivo od poljoprivrede.
 
U bogatu baštinu ovog sela prije svega treba ubrojiti župnu crkvu Notre-Dame koja je izgrađena u romaničkom stilu u drugom dijelu devetnaestog stoljeća; Toranj sa satom koji je izgrađen u neo-romaničkom stilu kao zvonik crkve Notre-Dame-de-l’Assomption; Ruševine dvorca izgrađenog na stjenovitoj padini koji zaštitnički stoji iznad sela i koji je izgrađen u 12. stoljeću....
 
Slično kao i u prvom dijelu koji vodi do sela Aureille i nakon njega hodočasnička staza odmah izlazi na makadamski put koji se povremeno za kratko miksa sa uskim asfaltnim putem i planinarskom stazom. I na ovom dijelu se prolazi kroz velike plantažne maslinike a na pojedinim dijelovima hodočasničke staze to je jedino raslinje koje se može vidjeti.
 
Nakon što se prođe selo Le Péage hodočasnička staza i dalje vodi po makadamskom putu ali na ovom dijelu prolazi kroz orografski dosta razvijen teren pa ide stalno gore-dolje ali to meandriranje u visini ne smeta i ne remeti ugodu pješačenja. Na ovom dijelu oko hodočasničke staze nema više maslinika a prostor popunjavaju borovi i visoka makija koji ne stavaraju hladovinu na njoj pa se predahnuti može samo ako se stane ispod drveta.
 
Na ovom dijelu hodočasničke rute kada se prođe selo Gréoux, prolazi se pored velikog golf igrališta a nakon njega se ponovno dolazi do plantažnih maslinika koji prate stazu sve do grada Maussane-Les-Alpilles.
 
Maussane-Les-Alpilles je grad koji se nalazi 9 km sjeveroistočno od Arlesa i 30 km južno od Avignona, u podnožju gorja Alpilles. Okružen je nepreglednim plantažama maslina. Iako je smješten pored stare rimske ceste koja povezuje Arles sa Aix en Provence, samo nekoliko njenih ostataka se može vidjeti danas. 
 
Danas je Maussane jedno od najvažnijih područja za uzgoj maslina i proizvodnju maslinovog ulja u francuskoj. Ovaj grad je i prva postaja na „Maslinskoj cesti“. U njegovoj okolici ima više od 37.000 stabala maslina. Karakteristično je da se u ovom gradu održala tradicionalna proizvodnja maslinovog ulja u kojoj uljare pokreću vjetrenjače kojih ima još dvije u pogonu. 
 
Ne bi se smjelo proći kroz Maussane bez kušanja poznatog maslinovog ulja u koje treba jednostavno umočiti komadić kruha ili kozjeg sira i ponijeti bogatstvo njegovog okusa sa sobom ... 
 
Između gradova Maussane-Les-Alpilles i  Fontvieille na hodočasničkoj ruti je gotovo identična situacija kao i prije prvospomenutog. Hodočasnička staza vodi gotovo u cijelosti po makadamskom putu i prolazi kroz dosta plantažnih maslinika, i takva je situacija sve dok ne stigne u grad Fontvieille.
 
Fontvieille je grad smješten u srcu parka prirode Alpilles, koji je predan očuvanju tradicije Provance. Ovaj grad je zahvaljujući jednom od svojih glasovitih stanovnika, piscu Alphonse Daudetu, u velikoj mjeri pridonio slici Provence. Pisac je ovjekovječio vjetrenjače i krajolik grada u svome kapitalnom djelu „Pisma iz moga mlina“ (Les lettres de mon Moulin). 
 
Krajolik okoline ovoga grada dobro se može doživjeti sa hodočasničke staze koja prolazi kroz jedinstveni ekosustav parka prirode. Najznačajniji arhitektonski dragulji ovoga grada su: dvorac-utvrda Chateau de Montauban, rimski vodovod (aquadukt) i vjetrenjače. 
 
Fontvieille nudi hodočasniku sve potrebne servise od prenoćišta do niza restorana, kafića, apoteka ...
Nakon grada Fontvieille hodočasnička staza u prvom dijelu vodi kroz nisku makiju ali upočetku po makadamskom putu a nakon njega po planinarskoj stazi dok ne iziđe na cestu Via Aurelija. Nakon izlaska na spomenutu cestu vodi po njoj do Opatija Saint-Pierre de Montmajour.
 
Abbaye de Saint-Pierre de Montmajour (Opatija Saint-Pierre de Montmajour) osnovana je daleke 948. godine. Ova opatija je sačuvana do današnjih dana i ako se ikada netko nađe u regiji Arles i Camargue, obvezno treba vidjeti ovaj nevjerojatan nacionalni spomenik, svrstan u katalog svjetske baštine od strane UNESCO-a. Opatija Montmajour je remek-djelo srednjovjekovne umjetnosti, premalo je poznata u odnosu na svoju povijesnu i arhitektonsku važnost. 
Opatija Montmajour se nalazi oko 3 km od Arlesa na jednom dominantnom brežuljku sa kojeg puca pogled u nedogled, a hodočasnička staza prolazi baš pored nje. Čini se da je arhitekt ove hodočasničke staze želio postići da hodočasnici prođu pored nje i prema njihovom nahođenju posjete više od tisuću godina povijesti, satkanih u ovo graditeljsko remek-djelo. 
 
Nakon prolaska pored spomenute opatije, hodočasnička staza vodi pored ceste Via Aurelija, uz ogradu od spomenute opatije a nakon toga malo po ovoj cesti a malo po stazi uz nju stiže do table koja označava grad Arles.
Arles je grad na jugu Francuske, u pokrajini Bouches-du-Rhône, u bivšoj provinciji Provansi. Populacija mu je prema popisu iz 1999. iznosila 50.513 stanovnika. Rijeka Rhone račva se na dvije grane malo uzvodno od Arlesa, formirajući deltu Camargue.
 
Arles je drevan grad, osnovali su ga Grci u 6. stoljeću prije Krista, pod imenom Theline.
U Arlesu se nalaze važni ostatci rimskih vremena, koji su proglašeni svjetskom kulturnom baštinom 1981. Neki od njih su: Rimsko kazalište, Amfiteatar ili arena, Alyscamps (rimsko groblje, nekropolis), Konstantinove terme i Kriptoportikus.
 
Crkva svetog Trofimija, bivša katedrala, je jedno od najznačajnijih djela romaničke arhitekture, a prikaz Posljednjeg suda na portalu crkve je jedan od najboljih primjera romaničke skulpture, kao što su i stupovi koji graniče sa klaustrom.
 
U gradu se također nalazi i izvanredni muzej antičke povijesti, Musée de l\'Arles et de la Provence antiques, sa najvećom kolekcijom rimskih sarkofaga izvan Rima. Još jedan muzej je Museon Arlaten. Iako je Arles poznat po van Goghu, nijedno od njegovih djela nije izloženo u njemu.
 
Smještaj u Arlesu je bio u ružnom svratištu koje nije za preporučiti „Une Chambre en Ville“ koje se nalaze u ulici Rue Porte de Laure 18, po cijeni od 85 Eura za dvokrevetnu sobu.

Albumi sa slikama

Komentari korisnika

Trenutno ne postoji ni jedan komentar za ovu dionicu.

Statistika i pregled dionice

Vrijeme trajanja:

08 h 33 min

Visina polazišta:

54 m

Visina odredišta:

42 m

Minimalna visina:

1 m

Maksimalna visina:

132 m

Uk. vis. raz. uspona:

529 m

Uk. vis. raz. silaska:

541 m

Ukupna duljina:

41.6 km

Prosječni nagib:

3 %

Utrošak energije:

18088 kJ

Zahtjevnost dionice:

Srednje teška

Markacija dionice:

Dobra

Visinski graf dionice
Graf puta dionice

Preuzmi GPS trag

Samo prijavljeni korisnici mogu preuzeti GPS trag.

Dijeli dionicu

Podijeli na FacebookuPodijeli na PinterestuPodijeli putem e-maila