Od La Napoulea pa do Théoule-Sur-Mera hodočasnička staza skoro u cijelosti vodi po šetnici uz more i samo za kratko vodi uz prometnicu Via Aureliaja po nogostupu. Na ovom dijelu hodočasničke rute nema nikakvih poteškoća sa snalaženjem a pješačenje po šetnici uz more je uvijek ugodno i osvježavajuće.

Théoule-Sur-Mer je mali biser, skriven je među stijenama planine Esterel, jedno je od najzanimljivijih malih primorskih mjesta na Azurnoj obali. Smjestilo se samo 10 km od Cannesa i 40 km od Nice i stoga je lako dostupno svim prijevoznim sredstvima pa tako i pješačeći što je činjenica u ovom slučaju. Od srednjeg vijeka ovaj gradić je orjentiran na ribolov i zahvaljujući volji svojih stanovnika ostao je malo naselje, pa je danas omiljeno mjesto za one koji su u potrazi za mirom i ljepotom.

Théoulea-sur-Mer ima divne pješčane plaže koje su uglavljene u crvenu stjenovitu obalu, pa je postao raj za one koji mogu doći morskim putem.

Iz grada Théoule-Sur-Mer treba odabrati nastavak pješačenja po stazi GR 51 jer se na taj način smanjuje nepotreban uspon za oko 200 m visine a dužina staze se smanjuje za oko 2,5 km. Ubrzo nakon napuštanja ovog grada hodočasnička staza najprije vodi po makadamskom putu, kojem je prilaz zapriječen rampom pa po njemu nema prometa, s kojeg skreće na planinarsku stazu po kojoj stiže do sedla na kojem se staza GR 51 križa sa stazom GR 653A. Tu treba skrenuti na stazu GR 653A. Ovaj dio uspona do sedla stalno vodi kroz visoku šumu makije koja u svim dijelovima dana daje ugodnu hladovinu.

U nastavku treba slijediti smjerokaze pješačke staze GR 653A. Od točke križanja pa dalje najvećim dijelom pješačenje se odvija po planinarskoj stazi i samo povremeno i kratko po makadamskoj cesti. Kada se stigne na drugu točku uspona do koje se dolazi sa prve točke po makadamskoj cesti prema markacijama treba skrenuti lijevo na planinarsku stazu i spustiti se po njoj oko 150 m visinske razlike, napraviti značajan obilazak i ponovni uspon na makadamsku cestu sa koje se skrenulo. Tako je učinjeno u ovom hodočašću pa se preporučuje da se pješačenje nastavi po makadamskoj cesti bez gubljenja dosegnute visinske razlike i prevaljujući puno manju dužinu puta. Na stazi uspona gotovo u cijelosti ima visokog raslinja koje daje ugodnu hladovinu.

U ovoj točki se nalazi najviša točka ove hodočasničke rute i od nje se počinje spuštati do grada Saint-Raphaëla. Silazak u najvećem dijelu vodi po građenoj pješačkoj stazi do jezera u podnožju a u nastavku od njega po uskoj lokalnoj asfaltnoj prometnici do kamenoloma kojeg treba obići i nakon toga započinje ulazak u  Saint-Raphaël.

Prvi dio ove hodočasničke rute vodi po otvorenom terenu i za vrućih dana treba dobro optimirati potrebnu količinu tekućine. Na ovom dijelu hodočasničke rute prvi put se nešto može kupiti u pekari koja se nalazi na njenom 20-tom kilometru. Uz spomenutu stazu prolazi se pored puno potoka a niti jednog izvora. Pitkost vode iz potoka nije poznata.

Saint-Raphaël je grad i općinsko središte u provinciji Var, u regiji Provence-Alpes-Côte d\'Azur, na jugoistoku Francuske. Odmah, zapadno od Saint-Raphaël nalazi se još jedan, stariji grad koji se zove Frejus, a zajedno oni čine urbanu aglomeraciju poznatu kao Fréjus Saint-Raphael.

Saint-Raphaël ima četiri velike pješčane plaže od kjih je jedna u samom centru grada. Odvojen je od grada Fréjusa rijekom Pédégal.

Najznačajniji spomenici u gradu su: crkva Notre Dame de la Victoire, srednjovjekovni toranj i srednjovjekovna kula.

Grad Saint-Raphaël i Fréjus čine jednu gradsku cjelinu i nema se dojam da se radi o dva grada.

Fréjus je grad i općina u okruguVar u regiji Provence-Alpes-Côte d\'Azur, na jugoistoku Francuske. Frejus ima dugu i slavnu prošlost koja datira iz pred-rimskog doba, prije 2000 godina već je bio važno trgovačko središte i luka.

U ovom gradu je poslije Arlesa najveća koncentracija spomenika iz rimskog razdoblja. Najistaknutiji među njima su: amfiteatar, akvedukt i kazalište. Osim navedenog, stari grad je dom mnogih drugih impresivnih rimskih ostataka.

Najznačajniji sakralni spomenik ovoga grada je katedrala Saint-Léonce, koja datira iz 12. stoljeća.

Frejus je bio jedno od prvih središta kršćanstva u Francuskoj. U njemu se nalazi neobična krstionica iz 5. stoljeća, koja je karakteristična po tome što se krštenik cijelim tijelom uranjao u središnji bunar. Sama zgrada krstionice je osmerokutna s lukovima i stupovima oko rubova.

Uz katedralu tu je atraktivna crkva Svetog Maksimilijana iz 16. stoljeća.

Nakon napuštanja grada Fréjus, hodočasnička staza najprije prolazi pored djelomično rekonstruirane Arene a nakon nje i pored nekoliko stupova koji su ostali od kolonada. Nakon što prođe spomenuto skreće u polje i vodi preko njega najprije uskim lokalnim asfaltnim putom a zatim po poljskom putu sve do industrijske zone Puget-sur-Argensa.

Puget-sur-Argens je francuski grad u regiji Provence-Alpes-Côte d\'Azur. Graditeljska baština ovoga grada je prije svega gotička crkva Saint-Jacques-le-Majeur koja je izgrađena između 1572. i 1577. godine, dok zvonik iste crkve datira iz 1774. godine. Uz spomenutu crkvu u ovom gradu je i romanička kapela svetog Philomena na kojoj su vrata i zvonik iz 1775. godine.

U ovom se gradu može prenoćiti u „Chambres d\'Hôtes Le Mas du Bijou Bleu“ koji se nalazi na adresi Chemin du Picoton 521, u kojem je cijena dvokrevetne sobe 75 Eura.

Albumi sa slikama

Komentari korisnika

Trenutno ne postoji ni jedan komentar za ovu dionicu.

Statistika i pregled dionice

Vrijeme trajanja:

09 h 20 min

Visina polazišta:

28 m

Visina odredišta:

43 m

Minimalna visina:

19 m

Maksimalna visina:

342 m

Uk. vis. raz. uspona:

846 m

Uk. vis. raz. silaska:

831 m

Ukupna duljina:

39.1 km

Prosječni nagib:

6 %

Utrošak energije:

19720 kJ

Zahtjevnost dionice:

Zahtjevna

Markacija dionice:

Dobra

Visinski graf dionice
Graf puta dionice

Preuzmi GPS trag

Samo prijavljeni korisnici mogu preuzeti GPS trag.

Dijeli dionicu

Podijeli na FacebookuPodijeli na PinterestuPodijeli putem e-maila